Про психологічну реабілітацію воїнів.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 90%

Сьогодні, певно, не знайти в нашій країні людину, яку б не торкнулася тема війни. Тисячі українських військових приймають участь у бойових діях, і в рази більше рідних та близьких чекають їх повернення до дому. Україна вперше за роки своєї незалежності змушена вести бойові дії на власній території. І це звичайно, впливає на психоемоційний стан людини. Я думаю кожен із нас це розуміє, саме тому Психологічна підтримка і допомога учасника АТО  та їх родинам стає все більш актуальнішою і тут на передову вже виходить армія психологів, і не лише для надання психологічної допомоги а й організації такої допомоги на державному рівні. Хтось з великих психологів говорив, найкращий спеціаліст психолог – це той, який допоміг так, що клієнт навіть не зрозумів як відбулося одужання.

Одним із прикладів успішного надання психологічної допомоги та психологічної реабілітації можна назвати Центр медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС» на базі Кіровоградського обласного госпіталю ветеранів війни. Центр створений при залученні спеціалістів ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотрамуючих подій» та Кіровоградського госпіталю ветеранів війни.

Основна мета створення Центру надання комплексної медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, їх родинам, а також підготовка до участі у бойових діях і терапевтична робота під час ротації чи відпусток.

Так для вирішення поставленого завдання та  для забезпечення  потреби медико-психологічної реабілітації, створення умов ре-соціалізації та ефективної адаптації  учасників АТО,  на базі Кіровоградського  обласного госпіталю ветеранів війни організована діяльність Центру медико-психологічної реабілітації «КОМ-ПАС».

В центрі можна отримати безкоштовно професійну психологічну допомогу. В травні пропозиції щодо державної підтримки Центру реабілітації буде розглянуто на Кіровоградській обласній  раді, що дозволить Центру отримати максимальну державну підтримку та дозволить більш ефективно і довготривало надавати допомогу тим хто її потребує. Наша схема роботи працює вже не один місяць, і сьогодні вже ведеться робота над створенням районних та міжрайонних центрів психологічної допомоги в Кіровоградській області. Наші двері відкриті для захисників України і ми готові надати їм професійну психологічну допомогу.

Дорога відкривається перед тим, хто починає йти!

                                                                   Ганна Колєва,  
керівник Кіровоградського відділення
ГО  «Українська асоціація фахівців
з подолання наслідків психотрамуючих подій»,
м.Кіровоград